Dům na Fox Hollow Farm | Sériový vrah Herb Baumeister

Okolo roku 1991, zrovna v době, kdy se Herb Baumeister se svou rodinou přestěhoval na Fox Hollow Farm, začali v okolí Indianapolis mizet muži s homosexuální orientací.

Fox Hollow Farm murders: Where bodies were buried is now for sale
Herb Baumeister

Poslouchejte na:

Google PodcastsApple PodcastsSpotifyYouTubeAnchor

Přepis:

Herbert Richard Baumeister se narodil 7. dubna 1947 jako nejstarší ze čtyř dětí. Jeho rodiče byli doktor Herbert E. Baumeister a Elizabeth Baumeister a žili společně v Indianapolis. Otec byl anesteziolog, a tak se rodina nacházela v dobré finanční situaci. Po narození nejmladšího dítěte se odstěhovali do lepší oblasti Indianapolis, kterou bylo Washington Township. Dá se říct, že měl Herbert poměrně normální dětství a byl považován za hodné dítě. Tedy až do puberty.

V pubertě se Herbert změnil a začal se zajímat o smrt a proces rozkladu mrtvých těl. I tak je to poměrně zvláštní zájem a Herbert tím byl doslova posedlý. Ze silnice sbíral mrtvá zvířata a ptáky, které nosil do školy a pokládal je na stůl svého učitele. Údajně byl dokonce přistižen při pomočování stolu svého učitele. Ve škole propadal, spolužáky svým chováním rozptyloval, a tak byli rodiče Herberta zavoláni do školy. Ti si také všimli podivného chování svého syna a bylo jim doporučeno Herberta vzít na psychiatrické vyšetření.

Psychiatrické vyšetření odhalilo, že Herbert měl schizofrenii a také disociativní poruchu identity, kterou můžete znát i pod názvem mnohočetná porucha osobnosti, ale nedostalo se mu žádné léčby. Odhalení psychických nemocí u Herba proběhlo v 60. letech, kdy léčba schizofrenie nebyla na dobré úrovni a byla spíše bolestivá vzhledem k tomu, že se používala zejména elektrokonvulzivní terapie. Farmaceutická léčba schizofrenie přišla až někdy v 70. letech a neví se, jestli Herb byl někdy léčen.

Herb byl ale schopen dokončit střední školu a poté nastoupil na vysokou školu. Dokončil ale jen jeden semestr a poté ze školy odešel. Jeho otec ho ale donutil nastoupit na vysokou školu znovu, a to v roce 1967. I v tomto případě Herb ze školy odešel hned po prvním semestru. Během své krátké doby na indianské univerzitě (University of Indiana) potkal ženu jménem Juliana nebo Julie Saiter, která v té době byla učitelkou na střední škole a studentkou na stejné univerzitě. Měli hodně společného. Oba byli konzervativní, republikání a také sdíleli stejný sen – mít vlastní byznys. O pár let později v roce 1971 se vzali. Z neznámého důvodu ale pár měsíců po svatbě byl Herb svým otcem umístěn do psychiatrické nemocnice na asi dva měsíce. Důvody této hospitalizace nejsou známy.

Po návratu z léčebny se Herb snažil najít práci. Jeho vyhlídky ale nevypadaly moc pozitivně vzhledem k tomu, že neměl vysokoškolské vzdělání. Naštěstí měl ale vlivného a uznávaného otce a pomohl Herbovi najít práci v redakci novin Indianapolis Star. Byl na nejnižší pozici a chvála od výše postavených pro něj byla velmi důležitá. Kvůli tomu začal svým spolupracovníkům pomalu ale jistě lézt na nervy. Když nebyl pochválen, byl náladový a mrzutý, protože vyžadoval neustálou chválu. Z redakce odešel a našel si práci na Oddělení registru motorových vozidel. I v této práci se velmi snažil a nakonec byl jmenován programovým ředitelem. Opět nebyl mezi spolupracovníky oblíbený, a to proto, že byl podle nich nevyzpytatelný a příliš náladový. Brali ho jako podivína a nikdy nevěděli co od něj čekat.

Během jeho kariéry na Oddělení registru motorových vozidel se mu narodily tři děti – Marie v roce 1979, Erich v roce 1981 a Emily v roce 1984. Rok po narození dcery Emily byl z Oddělení registru motorových vozidel vyhozen za pomočení dopisu pro guvernéra státu Indiana, kterým byl v té době Robert Orr.

Julie se vrátila zpátky do práce a Herb zůstal na mateřské dovolené. Byl velmi hodným a starostlivým otcem. Později ale začal pít, a to pravděpodobně kvůli neschopnosti najít si práci. Několikrát byl zatčen za řízení pod vlivem alkoholu a v roce 1986 byl obviněn z krádeže auta svého kamaráda. Nikdy ale za to nebyl odsouzen. V době kdy začal pít také začal chodit do gay barů.

Další prací Herba byl sekáč. Herb měl ale v hlavě pořád myšlenku, že si jednou založí vlastní byznys. Zanedlouho po nástupu do nové práce jeho otec zemřel. Jaké dopady to mělo na Herba ale není známo. Herb tuto práci opět opustil a od své matky si půjčil 4 000 dolarů, aby si otevřel svůj vlastní sekáč s názvem Sav-A-Lot. Herbův byznys byl neskutečně úspěšný. Po roce úspěchu otevřeli další pobočku a byli s manželkou schopni ročně dávat 50 000 dolarů na charitu pro děti. Manželům Baumeister se splnil jejich sen, a tak si jako dárek, nebo odměnu, v roce 1991 koupili ranč Fox Hollow Farm. Pozemek měl 18 akrů a nacházel se v luxusní oblasti Westfield v Hamilton County nedaleko Indianapolis.

Herb a Julie vypadali jako spokojený pár, měli všechno o čem snili. Rodinu, úspěšné podnikání, a ještě ke všemu obrovský dům. Bohužel nebylo všechno tak růžové jak se zdálo. Herb se totiž k Julie od začátku otevření obchodu choval ne jako manžel a spoluvlastník, ale jako její nadřízený. Choval se k ní stejně jako ke všem ve svých předešlých povoláních a často na ni bezdůvodně křičel. Julie ale neprotestovala a zůstala potichu. Postupem času se jim manželství začalo rozpadat a během několika následujících let se rozcházeli a dávali dohromady. Jejich dům údajně nebyl vůbec udržovaný.

Uvnitř domu byl všude nepořádek. Nikdo se nestaral ani o okolí domu. Jediná věc, o kterou se manželé pořádně starali, byl bazén. Bar u bazénu byl vždy plný, všude byly drahé a luxusní dekorace a také manekýny, aby vytvořily iluzi o luxusním večírku. Aby Juliana nemusela trávit čas s Herbem, často odjížděla i s dětmi za matkou Herba k jezeru Wawasee. Herb byl rád, že může zůstat doma a starat se o byznys, ale… Bylo v tom i něco dalšího. Někteří zaměstnanci v obchodech Herba říkali, že se o byznys pořádně nestaral, nechodil za nimi do práce a když už se ukázal, byl velmi nepříjemný a hrubý. Zaměstnanci postupně odcházeli a byznys utrpěl škody.

Když byla Juliana s dětmi pryč, Herb jezdil do Indianapolis navštětovat gay bary. V roce 1991, zrovna okolo doby, kdy se rodina Baumeister přestěhovala na ranč Fox Hollow Farm, začali v okolí mizet muži od 20 do 46 let, běloši se stejnými nebo podobnými rysy.

V roce 1994 Virgil Vandagriff, detektiv z Marion County v Indianapolis, který nyní v důchodu vedl svou vlastní soukromou vyšetřovací službu, se zapojil do vyšetřování zmizení mladých mužů. Byl kontaktován matkou zmizelého 28letého muže jménem Alan Broussard. Naposledy byl viděn, jak opouští gay bar v Indianapolis a byl pohřešovaný od června 1994. O několik dní později kontaktovala Vandagriffa další matka hledajíc svého zmizelého syna, tentokrát 32letého Rogera Goodlet, který byl pohřešovaný od července 1994, tedy pouze o jeden měsíc později než Alan Broussard.

Vandagriff se dal do vyšetřování. Chodil do gay barů, kde trávil hodiny pozorováním a vyslýcháním nejen stálých zákazníků. Nešlo pouze o jednoho nebo dva zmizelé muže; číslo se vyšplhalo skoro ke 12. Vandagriff šel se svým zjištěním na policii v Indianapolis, ale byl poslán pryč. Podle policie se zmizelí muži vydali na cestu za svým „gay životním stylem“ a zmizení nepovažovali za závažné.

Poté v roce 1994 si syn manželů Baumeister hrál na obrovské zahradě jejich domu. Při hraní si našel lidskou kostru, ale některé zdroje uvádí pouze lebku. Kostru ukázal své matce, která se později vyžadovala odpovědi po svém manželovi. Herb ale tvrdil, že jde o falešnou kostru, která mu zůstala po jeho otci lékaři. Prý kostru našel jeden den v garáži a rozhodl se ji pohřbít. Julie vypadala s tímto vysvětlením spokojená a dál se nevyptávala.

Detektiv Virgil Vandagriff se snažil s vyšetřováním pokračovat, ale zdálo se, že se nikdy nedobere žádného posunu. Vysvitla naděje v moment, když se k němu přihlásil muž pod jménem Tony Harris. Toto jméno je vymyšlené a pravé jméno není známo. Harris byl totiž kamarád zmizelého Rogera Goodlet a přišel podat svou vlastní výpověď.

Tony Harris byl v jednom gay klubu jako obvykle. Ten večer k němu ale přistoupil muž, který se představil jako Brian Smart. Strávili spolu celý večer povídáním si a popíjením a Smart se ho zeptal, jestli by Harris nechtěl domů k jeho zaměstnavateli, kde údajně v té době on sám bydlel kvůli práci na domě. Harris souhlasil a byl zaveden k autu s poznávací značkou ze státu Ohio.

Jízda trvala asi 30 minut severně od Indianapolis. Dorazili k obrovskému panství v tudorovském stylu a Smart ho zavedl k bazénu, kde si Harris všiml manekýn. Měl z toho špatný pocit. Smart mu nabídl drink, ale Harris odmítl. Poté se ho Brian Smart zeptal, jestli už někdy zkoušel erotické škrcení a jestli by to chtěl zkusit. Podle Harrise vypadal Smart poněkud „nabuzeně“, jako by byl pod vlivem kokainu. Harris se bál, co by se mohlo stát, a tak s nabídkou Smarta souhlasil. Tony Harris měl Briana Smart škrtit hadicí a ten u toho masturboval. Poté si měli vyměnit pozice. Harris uvedl, že cítil, jak je hadice těsnější a těsnější a Smart ho nepřestával škrtit – uvědomil si, že ho Smart chce zabít. Harris tedy předstíral omdlení a najednou se hadice okolo jeho krku uvolnila. Tony pootevřel oči a viděl Smarta v šoku – myslel si, že Tonyho zabil. Tony Harris ale vstal a Smart ho odvezl zpět do Indianapolis, kde si domluvili další schůzku, ke které ale nikdy nedošlo.

Na základě této výpovědi byl detektiv Vandagriff přesvědčen, že Brian Smart je zodpovědný za zmizení mužů v okolí. Ale kdo byl ten Brian Smart?

Vandagriff mezitím kontaktoval svou dobrou kamarádku u policie Indianapolis – Mary Wilson, detektiva, která se specializovala na případy pohřešovaných osob. Mary Wilson vzala Tonyho Harris na několik projížděk kolem bohatých čtvrtí Indianapolis v naději, že by Harris rozpoznal dům Herba Baumeister, ale bohužel neúspěšně.

Na konci srpna 1995 Tony Harris znovu narazil na Briana Smart v jednom gay baru. Vyběhl ven, našel jeho auto a napsal si poznávací značku a předal informace Vandagriffovi. Ten se pokusil najít v registru majitele tohoto auta. Majitel auta nebyl Brian Smart, ale Herb Baumeister.

Mary Wilson potřebovala příkaz k prohledání Fox Hollow Farm, ale policií byla odmítnuta kvůli nedostatku důkazů, a tak se musel na chvíli případ odložit. V červnu 1996 se Julie Baumeister najednou objevila v kanceláři Mary Wilson. Julie popsala co se dělo v jejich rodině. Podle všeho se Herb zhroutil, jejich byznys se rozpadal a Julie žádala o rozvod. Také se zmínila o lebce nalezenou jejím synem Erichem.

V době, kdy se Julie a Herb rozvedli a odstěhoval se od rodiny, byla policie schopna prohledat pozemek Fox Hollow Farm. Po bližším prozkoumání štěrku nacházející se vedle trávy na dvoře na ranči se zjistilo, že to není štěrk, ale ohořelé a rozdrcené kosti. V následujících dnech byl pozemek rozkopán. Bylo zde nalezeno přes 5 000 úlomků kostí a zubů. Vyšetřovatelé věřili, že jde o pozůstatky 11 obětí, ale ve skutečnosti jich bylo identifikováno jen 8. Šlo o pozůstatky Rogera Goodlet, Stephena Hale, Richarda Hamilton, Manuela Resendez, Mikea Kiern, Johnnyho Bayer, Alana Broussard a Jeffa Jones. Malé kamínky a štěrk, se kterými si hrály děti Julie a Herba byly lidské ostatky.

Julie a policie se začali bát o Ericha, syna Julie a Herba, protože zrovna byl se svým otcem. Ještě před začátkem rozvodového řízení se rozhodli, že Erich zůstane s Herbem. Herbovi ale byly poslány doklady o opatrovnictví, že musí vrátit Ericha zpátky ke své matce.

Když se zprávy o nalezení pozůstatků 8 mužů objevily v televizi, Herb zmizel. 3. července 1996 našla skupinka turistů tělo Herba Baumeistera, a to v Prinery Provincial Park v Ontariu v Kanadě. Herb spáchal sebevraždu. Vedle něj ležela zbraň a také třístránkový dopis. V dopise zmínil, že důvodem sebevraždy byl krachující byznys a jeho manželství. Vůbec se nezmiňoval o pozůstatcích mužů nalezených na zahradě jeho domu.

Mezi lety 1980 až 1991 bylo nalezeno 9 těl pohozených podél dálnice I-70 v Ohiu. Šlo o mladé homosexuálně orientované muže a 4 z obětí byly z Indianapolis. Má tyto vraždy na svědomí Herb Baumeister? Pravděpodobně ano. Oběti odpovídaly typu obětí v Indianapolis a také byly uškrceny. Nikdy ale nebyl nalezen žádný důkaz, který by potvrzoval, že za vraždy může Herb Baumeister. Místo toho byly vraždy přisouzeny neznámému sériovému vrahovi „Škrtič z I-70“, a to až do roku 1998. V roce 1998 ale vystoupil svědek s tvrzením, že muž, kterého viděl ve společnosti Michaela Riley, když opouštěli jeden gay klub v Indianapolis, je Herb Baumeister. Tělo Michaela Riley se našlo také podél I-70.

Kvůli sebevraždě Herba Baumeister je případ stále nějakým způsobem otevřený. Hlavně pro pozůstalé. Bohužel se oběti ani jejich pozůstalí nikdy nedočkali spravedlnosti. A na ranči se prý dějí paranormální věci.

V roce 2009 si muž Rob Graves a jeho manželka Vicki koupili ranč Fox Hollow Farm. Rob Graves zmínil, že paranormální úkazy v domě začaly v moment, kdy jeho žena Vicki viděla mezi stromy nějakého muže. Muž se údajně pohyboval kolem, ale chyběly mu nohy a měl na sobě červené tričko. Tento úkaz viděla Vicki Graves dvakrát. Muž jménem Joe LeBlanc, si pronajal byt na pozemku Fox Hollow Farm a také nahlásil podivné úkazy. Samy se mu otevírají dveře, padají předměty, jako by je někdo shazoval a údajně také viděl ducha v červeném tričku. Údajně jsou v domě slyšet i křiky obětí.

Pokud by vás paranormální aktivita v domě zajímala více, je o tom dokument od Dana Hall.

https://youtu.be/iocHJ1Cf0v0

,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *