Vraždy v Cannock Chase: Sériový vrah Raymond Leslie Morris

Oblast Cannock Chase, zejména lesy, v Staffordshire ve Velké Británii je opravdu tajemné a děsivé místo. O Cannock Chase kolují různé legendy od černookých dětí, Pig Mana až po pravdivý příběh vraždy pěti dětí.

Raymond Leslie Morris je známý taky jako “The A34 Killer” nebo “The Monster of Cannock Chase”. Narodil se ve Walsall v Anglii v roce 1929, byl velmi pohledný a nadprůměrně inteligentní – někde se uvádí, že měl IQ 120. Byl známý tím, že byl vždy klidný a nikdy mu “neujely nervy”, i když byl velmi náladový. Údajně vystřídal mnoho povolání. Až v roce 1967 se usadil jako přední inženýr v továrně v Oldbury, West Midlands.

Raymond Leslie Morris

Když se v 19ti letech oženil, manželka se Raymonda bála právě kvůli jeho prudkým změnám nálad, když odmítla jeho spontánní dožadování se sexu. V ten moment se z usměvavého a hodného Raymonda stal zuřivý a chladný člověk. Z tohoto důvodu se s ním jeho první manželka po devíti letech rozvedla, měli ale dohodu, že za ním bude chodit jednou až dvakrát týdně.

Po čase se Raymond oženil podruhé a se svou manželkou žil v bytě na 20 Regent House, Green Lane, Walsall, v bytě ve vlastnictví rady v Birchills, který byl přímo naproti policejní stanici. Jeho změny nálad byly pryč, až to vypadalo, že se z něj stal dokonalý manžel, kterého by si každá žena mohla přát. Realita byla však jiná.

VRAŽDY

Diane Tift

8. září 1965šestiletá dívka Margaret Reynolds zmizela po cestě do školy na předměstí Birminghamu v Astonu. Do 30. prosince po ní nebylo ani stopy, poté zmizela další dívka – tentokrát pětiletá Diane Tift. Diane zmizela, když šla z domu ke své babičce v Bloxwich.

Případ zmizení Margaret a Diane pokračoval až do 12. ledna 1966, kdy dělník našel na poli nedaleko Cannock Chase tělo malé dívky, druhé tělo bylo objeveno zakopané hned pod prvním. Pátrání po Diane Tift a Margaret Reynolds bylo ukončené.

Margaret Reynolds

Pátrání po těchto dvou dívkách ukončené být mohlo, ale vraždy pokračovaly. 14. srpna 1966, desetiletá Jane Taylor se šla projet na kole v Mobberly na jihu oblasti Cannock Chase. Z projížďky se nikdy nevrátila.

O pár měsíců později po této vraždě si Morris přivedl k sobě do bytu dvě dívky. Každou vzal do jiného pokoje a poté je vyslékl. Byl obviněn z obtěžování dětí, ale dívky nebyly schopné si navzájem poskytnout svědectví, jelikož byly každá v jiném pokoji. Obvinění v tomto případě bylo neplatné.

Christine Darby

19. srpna 1967,sedmiletá Christine Darby si hrála venku se svými kamarády ve Walsall. Muž v autě zastavil u obrubníku a ptal se na cestu na Caldmore Green. Christine nastoupila do auta, Morris této situace využil, obrátil se a jel jiným směrem. Pět dní po únosu Christine se našlo její tělo na poli, příčina smrti byla udušení.

Detektivové se ptali na popis auta místních obyvatel, včetně Raymonda Morrise, který byl dříve obviněn ze sexuálního obtěžování. Případ byl znovu přerušen poté, co mu jeho druhá manželka poskytla alibi. Řekla, že v den vraždy se k ní Morris připojil, když byla na nákupu.

USVĚDČENÍ

Morrise usvědčil až jeho neúspěšný pokus o únos další dívky. Tentokrát šlo o desetiletou Margaret Aulton, opět z Walsall. V onen osudný moment viděl Morrisův soused SPZ jeho auta, což pomohlo s vyšetřováním. Morris byl ve vazbě.

Finální usvědčení nastalo až při prohlídce jeho bytu, kde policie našla pornografické fotografie jeho neteře. V tento moment se manželka rozhodla svědčit proti svému manželovi. Byl obviněn z vraždy Christine Darby, a i když se našla těla zbylých dívek, tyto případy jsou oficiálně nevyřešeny.

V listopadu 2010 bylo Morrisovi přiznáno soudní přezkoumání odmítnutí Revizní komise pro trestní případy, když jeho případ nepostoupil k odvolacímu soudu s cílem zrušit jeho odsouzení. Přezkoumání bylo zamítnuto a dalších kroků se Morris nedožadoval. Raymond Morris se stal jedním z nejdéle sloužících vězňů v Anglii a Walesu. Zemřel ve vězení v roce 2014 ve věku 84 let.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *