Kdo zavraždil Rachael Runyan?

Zdálo se to jako obyčejný letní den pro hraní si venku s dětmi. Tento den se ale stal osudným jedné rodině a proměnil se v noční můru snad každého rodiče. Případ Rachael Runyan je důkazem, že byste nikdy neměli nechávat své děti o samotě.

26. srpna, 1982. Rachael Marie Runyan, tříletá dívenka, a její dva bratři si šli v ten den hrát do městského parku za jejich domem ve městě Sunset v Utahu, den jako každý jiný. Jejich matka odešla zpátky do domu, aby připravila oběd a situace využil neznámý muž. Přistoupil k dětem a začal s nimi mluvit.

Hřiště, kde byla Rachael unesena

Muž nabídl malé Rachael žvýkačku a pozval ji na zmrzlinu, tímto si získal její důvěru. Když ji muž vedl ke svému autu, v jednom momentě ji popadl, strčil ji do auta na zadní sedadlo a společně s ní odjel pryč. Dva vyděšení bratři běželi domů informovat svou matku, která v době únosu byla 4.5 metru od hřiště v jejich domě, a zavolala policii. Po příjezdu policie začalo vyšetřování.

Rachael Runyan

Policie během vyšetřování zjistila, že únosce mluvil s ostatními dětmi na hřišti aspoň 15 minut, než přistoupil k Rachael. Bratři Rachael muže popsali jako štíhlého Afroameričana s knírkem mezi 25-35 lety, kolem 182 cm vysokého. Řídil modré středně velké auto, čtyřdveřové s dřevěnými panely po stranách. Bohužel popis auta ani pachatele nevedl k žádnému vyřešení případu.

19. září, 1982

Portrét vraha Rachael podle popisu jejích bratrů

Po 24 dnech od únosu Rachael bez jakéhokoli vodítka se našlo její nahé tělo v potoku mimo polní cestu v Morgan County, přibližně 32 kilometrů od městského hřiště, odkud byla unesena. 

Pozůstatky Rachael našla rodina, která se ten den vydala na piknik. Tělo bylo svázané způsobem “hog-tie”, tedy spojením rukou a nohou nebo všech čtyř končetin k sobě.

Tělo Rachael bylo téměř nerozpoznatelné. Pitva nedokázala určit příčinu smrti vzhledem ke stavu těla a faktu, že se tělo nacházelo na slunci tři týdny. Navíc policie nezveřejnila žádné detaily, a tak není jasné, jestli došlo k sexuálnímu zneužití.

Model auta podobný popisu auta únosce

1989

O několik let později se případ vysílal i v pořadu „Unsolved Mysteries“ a případu Rachael se opět věnovala pozornost. Vznikly různé teorie, například měla být Rachael unesena a zavražděna pro natočení tzv. “snuff filmu”, což je pornografický film se skutečnou vraždou. Tohle ale nebylo nikdy prokázáno a opravdu je to jen teorie.

Vzkaz v prádelně

Za zmínku by také stálo, že o dva a půl roku později byla v místní prádelně nalezena znepokojující zpráva napsaná na zdi: “Beware I’m Still At Large I Killed the Little Runyan Girl! Remember Beware!!!” Tedy v překladu: “Dejte si pozor, stále jsem na svobodě, zabil jsem mladou Runyanskou! Nezapomeňte si dávat pozor!!!” Zpráva byla doplněna různými znaky, například převráceným křížem a číslem “666″. Lidé se začali domnívat, že se Rachael mohla stát obětí okultní vraždy. To se ale bohužel také nikdy neprokázalo a policie se k tomu také nepřikláněla.

PODEZŘELÝ DOPADEN?

Policie měla okolo 100 podezřelých. Byl mezi nimi i sériový vrah dětí Arthur Gary Bishop, ten byl ale později ze seznamu vyřazen. Později se jeden z vyšetřovatelů vyjádřil, že jejich podezřelý z Pennsylvánie je mezi Top 20 podezřelými. V roce 2007 byly provedeny DNA testy ze zvorků, které se našly poblíž těla Rachael, shoda se ale nenašla.

V roce 2011 policie zatkla muže, na kterého jeho přítelkyně zavolala policii poté, co ji napadl a unesl svého 5ti měsíčního syna. Policie podezřelého dopadla, dítěti se nic nestalo. Podezřelý měl také záznam za sexuální zneužívání dítěte. Jméno nebylo zveřejněno.

Tento muž byl v seznamu podezřelých několik let. V době vraždy totiž žil v oblasti Sunset v Utahu a jeho příbuzný vlastnil vůz, který úzce odpovídal tomu, v němž byla unesena Rachael. Policie později uvedla, že není dostatek důkazů, které by podezřelého spojovaly s vraždou Rachael. Lidé, kteří znají jméno podezřelého stále věří, že Rachael opravdu zavraždil. Navíc podezřelý umřel v roce 2018 nebo 2019, ale jeho DNA se bude testovat, nebo testuje, v jedné laboratoři.

Pravý vrah Rachael se ale nikdy nenašel a případ zůstává nevyřešený.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *