Katherine Knight: Tatínek k večeři

Katherine Knight, také známá jako „Cannibal Housewife“ nebo „Hanna Lecter“, je žena, která uvařila svého vlastního přítele. Co ji k tomu vedlo?

Poslouchejte na:

Google PodcastsApple PodcastsSpotifyYouTubeAnchor

Přepis:

Katherine Mary Knight se narodila 24. října 1955 v severozápadním Novém Jižním Walesu. Měla dvojče jménem Joy. Její matka Barbara už měla čtyři syny z předchozího manželství – Patricka, Martina, Nevilla a Barryho. S Kenem Knight, otcem Katherine a Joy, měla ještě další dva syny – Charlieho a Shanea.

Patrick a Martin zůstali se svým otcem, ale po jeho smrti se vrátili (1959). Barry a Neville odešli do Sydney, kde bydleli se svou tetou. Ken Knight pracoval jako řezník na jatkách a cestoval po Austrálii kvůli práci, než se v roce 1969 usadil společně s rodinou v Aberdeenu. 

Ken Knight byl alkoholik a často používal násilí ke znásilňování své ženy, ke kterému docházelo až 10krát denně. Matka se často svěřovala svým dcerám Joy a Katherine se svým sexuálním životem a holčičkám vykládala, jak nenávidí muže a sex. Samotná Katherine byla až do 11ti let sexuálně zneužívaná někým z rodiny, není ale známo kým. Podle dostupných informací to ale nebyl otec. Když se Katherine chtěla s tímto problémem svěřit své matce, ta jí řekla, ať si nestěžuje a vyrovná se s tím. Zneužívání Katherine bylo během vyšetřování zpochybněno, psychiatři to ale uznali jako pravdivé trvzení vzhledem k faktu, že několik členů rodiny Katherine bylo schopno tuhle informaci potvrdit.

Katherine byla kupodivu hodné dítě, tedy až na její záchvaty. Některé zdroje tohle neuvádí, ale údajně měla záchvaty zlosti kdy šikanovala mladší děti. Školu opustila v 15 letech a v 16 letech začala pracovat v její vysněné práci na jatkách. Katherine měla podivný zvyk, který dodržovala až do jejího zatčení. Doma si zavěšovala nože nad postel, aby „byly vždy po ruce, kdyby je potřebovala“.

Katherine se poprvé setkala se svým spolupracovníkem, který byl mimo jiné velký alkoholik, Davidem Stanford Kellettem v roce 1973 a zcela ho dominovala. Vzali se v roce 1974 na žádost Katherine. Pár dorazil na svatbu na motorce s opilým Davidem Kellettem na místě spolujezdce. Po příchodu na obřad dostal David radu od matky Katherine:

“Její matka mi řekla, abych si dával pozor. Řekla, raději si dávej pozor nebo tě kurva zabije. Udělej něco špatně a jsi v prdeli, ať tě to ani nenapadne, jinak tě kurva zabije.“

Možná tohle mělo Davida od sňatku odradit. Již během svatební noci se ho Katherine pokusila uškrtit, protože David usnul a „měli spolu sex jenom třikrát“.

V květnu 1976, krátce po narození jejich první dcery Melissy Ann, ji David Kellett opustil kvůli jiné ženě a přestěhoval se do Queenslandu, zjevně nebyl schopný se vyrovnat s majetnickým a násilným chováním Katherine. Následující den byla Katherine Knight viděna jak jde po ulici se svou dcerou a kočárkem hází ze strany na stranu. Byla přijata do Nemocnice St. Elmo v Tamworthu, kde jí byla diagnostikována postnatální deprese a několik týdnů se zotavovala. Po propuštění z nemocnice Katherine položila svou dvouměsíční dceru na železniční trať jen krátce před příjezdem vlaku. Poté někde ukradla sekeru a šla do města, kde vyhrožovala zabitím několika lidem. Muž, který je známý v okrese jako „Old Ted“, se v té době potuloval poblíž železniční tratě, kde našel a zachránil dvouměsíční dítě, podle všeho pouze pár minut před příjezdem vlaku. Katherine Knight byla zatčena a znovu převezena do Nemocnice St. Elmo, hned další den ale z nemocnice odešla.

O několik dní později Katherine zaútočila na ženu a sekla ji do tváře jedním z jejích nožů. Požadovala po ní odvoz do Queenslandu, aby našla svého manžela Davida K. Žena utekla po příjezdu na čerpací stanici. Před příjezdem policie si Katherine vzala jako rukojmí malého chlapce a vyhrožovala mu nožem. Policie Katherine odzbrojila a byla přijata do psychiatrické nemocnice Morisset. Katherine řekla zdravotním sestrám, že měla v úmyslu zabít mechanika na čerpací stanici, protože Davidovi opravil auto a umožnil mu odjet. Dále prozradila, že po příjezdu do Queenslandu měla v plánu zabít svého manžela a jeho matku. Policie informovala Davida K. o tomto incidentu. Svou přítelkyni opustil a společně s jeho matkou se přestěhoval do Aberdeenu, aby Katherine podpořili.

Katherine Knight byla propuštěna 9. srpna 1976 do péče její tchyně a spolu s Davidem K. se přestěhovali do Woodridge na předměstí Brisbane, kde získala práci v masně Dinmore v nedalekém Ipswich. 6. března 1980 se jim narodila další dcera Natasha Maree. V roce 1984 Knight opustila Davida K. a přestěhovala se nejprve se svými rodiči do Aberdeenu a poté do pronajatého domu v nedalekém Muswellbrooku. Ačkoli se vrátila do práce na jatkách, následující rok si poranila záda a odešla do invalidního důchodu.

Katherine se setkala s 38letým horníkem Davidem Saundersem v roce 1986. O několik měsíců později se k ní a jejím dvěma dcerám nastěhoval. Ponechal si ale svůj starý byt ve Scone. Katherine brzy začala žárlit, jelikož nevěděla, co David S. dělá, když nebyla poblíž a často ho vyhazovala z domu. Přestěhoval se zpět do svého bytu ve Scone, kam ho ale chodila Katherine prosit, aby se vrátil.

V květnu 1987 se znovu ukazuje agresivita Katherine. Před očima Davida S. podřízla dvouměsíční štěně, a to jen proto, aby Davidovi S. ukázala, „co by se stalo, kdyby měl milenku“. Poté ho praštila do hlavy pánví a David S. padl do bezvědomí.

V červnu 1988 porodila svou třetí dceru Sarah, což přimělo Davida S., aby složil zálohu na dům. Katherine celý dům vyzdobila zvířecí kůží, lebkami, rohy, všude byly i rezavé pasti na zvířata, kožené bundy, staré boty, mačety, hrábě a vidle. Nezůstal odkrytý žádný prostor, včetně stropů.

Po hádce, kdy Davida S. udeřila do obličeje, než ho pak bodla nůžkami do břicha, se vrátil do Scone. Když se později vrátil domů, našel své oblečení rozstříhané. David S. si vzal dlouhou služební dovolenou, Katherine opustil a ukryl se. Katherine se ho pokusila najít, ale nikdo z přátel a okolí neřekl, kde se David S. nachází. O několik měsíců později se David S. vrátil za svou dcerou. Mezitím šla Katherine na policii, kde řekla, že se Davida S. bojí. Policie vydala proti Davidovi S. příkaz (AVO).

Dalším přítelem Katherine je John Price, otec tří dětí. Údajně to byl “úžasný chlap” a měl ho rád každý, kdo ho znal. V roce 1988 se jeho manželství rozpadlo a jeho dvouletá dcera zůstala s jeho bývalou manželkou. Dvě starší děti ale byly v jeho péči. John P. moc dobře věděl o násilnické povaze Katherine, ale i přesto se spolu v roce 1995 sestěhovali . Jeho děti ji měly rády a John byl dobrým manželem – vydělal hodně peněz prací v místních dolech a kromě násilných hádek byl jejich vztah prý “růžový”.

V roce 1998 se Katherine a John Price pohádali kvůli odmítnutí svatby ze strany Johna. Katherine se mu pomstila tím, že natočila videa, jak krade věci z práce. Videa následně poslala jeho šéfovi. I když předměty, které John ukradl, byly staré lékařské soupravy, které si bral z odpadu, Price byl po 17 letech propuštěn. John P. ještě ten den Katherine vyhodil z domu a ta se vrátila zpátky k rodičům. Mezitím se městem šířilo, co Katherine udělala.

O několik měsíců později se jejich vztah obnovil, ale John P. s ní už nechtěl bydlet. Hádky se stupňovaly a Johna začali opouštět přátelé. Nechtěli s ním mít nic společného právě kvůli Katherine.  

V únoru 2000 vyvrcholila řada útoků na Johna bodnutím do hrudi. Nakonec ho hádky omrzely a vyhodil ji ze svého domu. Dne 29. února se cestou do práce zastavil u soudce a nechal vydat soudní příkaz, aby byla držena dál od něj i jeho dětí. To odpoledne Price řekl svým spolupracovníkům, že pokud druhý den nepřijde do práce, bude to proto, že ho Katherine zabila. Prosili ho, aby nechodil domů, ale John P. jim řekl, že věří, že zabije jeho děti, pokud se nevrátí.

Price dorazil domů a zjistil, že Katherine poslala děti spát ke kamarádům, i když ona sama v domě nebyla. Poté strávil večer se svými sousedy, než šel spát ve 23:00. Dříve toho dne si Katherine koupila nové černé spodní prádlo a všechny své děti natočila na videokazetu. Později dorazila do Johnova domu. Zatímco on spal, Katherine několik minut seděla a sledovala televizi, než se osprchovala. Pak probudila Price, aby spolu měli sex.

V 6 hodin ráno následujícího dne se soused začal obávat, protože Johnovo auto bylo stále na příjezdové cestě. Navíc John P. nedorazil do práce, a tak pro něj jeho zaměstnavatel poslal pracovníka, aby zjistil co se děje. Soused i dělník se pokusili klepat na okno ložnice Johna P., aby ho probudili, ale všimli si krve na předních dveřích. Zalarmovali policii, která dorazila v 8 hodin ráno. Policie při rozbití zadních dveří našla tělo Johna P. a Katherine v bezvědomí, vzala si velké množství pilulek. Zatímco John P. spal, Katherine ho pobodala řeznickým nožem. Podle důkazů se Price probudil a pokusil se rozsvítit světlo, než se pokusil o útěk, zatímco ho Katherine pronásledovala, podařily se mu otevřít přední dveře a dostat se ven, ale byl zatažen zpět do chodby, kde nakonec zemřel na vykrvácení. Po vraždě odešla Katherine do Aberdeenu, kde vybrala peníze z účtu Johna P.

Pitva odhalila, že John P. byl bodnut nejméně 37krát do přední i zadní části těla, přičemž mnoho ran zasahovalo do životně důležitých orgánů. Několik hodin po smrti Johna P. ho Knightová stáhla z kůže a zavěsila jeho tělo na háku na maso, jako na jatkách.

Poté mu sťala hlavu a uvařila části jeho těla, servírovala maso s pečeným bramborem, dýní, cuketou, zelím, žlutou dýní a omáčkou. Při stolování na stůl položila k talířům i jmenovky s jmény dětí Johna P. Plánovala jim dát maso jejich vlastního otce.

Třetí jídlo bylo z neznámého důvodu hozeno na trávník na zahradě domu a předpokládá se, že ho Katherine chtěla sníst. Johnova hlava byla nalezena v hrnci se zeleninou. Hrnec byl stále teplý, měl asi 40 – 50 stupňů celsia, což naznačuje, že vaření proběhlo brzy ráno. O něco později Katherine uspořádala tělo tak, že levá ruka byla hozená přes láhev nealkoholického nápoje o objemu 1,25 litru a nohy byly zkřížené. U soudu se tvrdilo, že jde o čin poskvrnění, který prokazuje Katherinino pohrdání Johnem P. Katherine ještě zanechala ručně napsaný vzkaz potřísněný krví a kousky masa. Na poznámce bylo obvinění Johna ze sexuálního zneužívání dětí, to se ale prokázalo jako lež.

2. února 2001 byla Katherine obviněna z vraždy Johna P., k čemuž ale Katherine vznesla námitku. Její soud byl původně stanoven na 23. července 2001, ale byl odročen kvůli nemoci jejího právního zástupce a byl znovu stanoven na 15. října 2001.

Při zahájení soudního procesu se několik členů poroty omluvilo kvůli fotografickým důkazům. Proces byl tedy odročen na následující den. Právník Katherine mluvil se soudcem, a druhý den Katherine změnila svou námitku o vině. Porota byla odvolána. Proces se odložil a Katherine bylo nařízené psychiatrické vyšetření, aby se zjistilo, jestli Katherine pochopila důsledky viny a jestli je způsobilá tuto námitku vznést. Katherine využila situace a tvrdila, že si nic nepamatuje a shazovala to na amnézii a disociaci, což podporuje i mnoho psychiatrů.

Katherine vinu odmítla. Na jednání o vynesení rozsudku požádali právníci, aby byla Knightová omluvena, žádost byla zamítnuta. Když se Dr. Timothy Lyons postavil a popsal stažení kůže a dekapitaci, Katherine začal být hysterická a musela být pod sedativy.

8. listopadu soudce O’Keefe poukázal na to, že podstata trestného činu a nedostatek lítosti Katherine vyžadovaly přísný trest; odsoudil ji k doživotnímu trestu, odmítl stanovit období bezpodmínečného propuštění a nařídil, aby její doklady byly označeny jako „nikdy nebude propuštěna“. V tomo případu byla poprvé v historii Austrálie byla žena odsouzena k doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. .

V červnu 2006 se Knight proti doživotnímu trestu odvolala a tvrdila, že doživotní trest ve vězení bez možnosti podmínečného propuštění byl pro vraždu příliš přísný. Soudci Peter McClellan, Michael Adams a Megan Latham zamítli odvolání u NSW Court of Criminal Appeal v září, kdy soudce McClellan ve svém rozsudku napsal: „Jednalo se o zločin, který je v civilizované společnosti nemyslitelný.”

,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *